טכנאי מזגנים » שירותי מזגנים ומיזוג אוויר » מתקין מזגנים יצאת צדיק

מתקין מזגנים יצאת צדיק

זה הזמן הנכון ביותר לקנות מזגנים, לפני בוא החורף. בזמנים אלו המזגנים נמצאים במחירים הכי נמוכים שלהם. כדי לבחור מזגן טוב אתם צריכים לדעת להתאים בין האפשרויות המתאימות לחלל החדר שלכם. יש היום סוגים שונים של מזגנים, החל ממזגן בודד ועד למזגן מיני מרכזי בטכנולוגיית אינוורטר.

האזינו לכתבה

ייעוץ מקצועי והכוונה לגבי בחירת המזגן והתקנתו יכולה להיות על ידי חקר אישי או סיוע של מתקין מזגנים מקצועי. לפניכם כל המחירים ואיך בוחרים מתקין מזגנים מומלץ.

התקנת מזגן בממ"ד

התקנת מזגן הופכת להרבה יותר מורכבת כאשר מדובר על הממ"ד שלכם. הממ"ד ברוב הבתים משמש כחדר שינה של הילדים. למרות שהממ"ד אמור לשמש למיגון ולהיות אטום באופן מלא זה לא אומר שאתם צריכים להיחנק בכל פעם שאתם נכנסים לשם. יש לכם מספר בחירות לגבי התקנת מזגן בממ"ד, יש לקחת בחשבון את גודל החדר כדי לדעת איך לבחור את המזגן הנכון ביותר. בדרך כלל בוחרים להתקין מזגן עילי בממ"ד, גם אם יש מזגן מיני מרכזי בבית. מזגן עילי בודד הוא יחידה אחת עם מנוע חיצוני עבור החדר. כאשר מדובר על התקנת מזגן בממ"ד יש לעמוד בתנאים של פיקוד העורף. אסור לקדוח בקיר חיצוני של הממ"ד, יש לבצע איטום אחרי כל קדיחה, לבודד את הצנרת שמתחברת למזגן ויש להתקין ברז שמטרתו לנטרל את מערכת הניקוז בזמן חירום.

מחירון מתקין מגזנים

סוג תקלהמחירון
נזילת מים600 - 700 ש"ח
מילוי גז במזגן450 ש"יח
תיקון דליפת גז במזגן600 - 650 ש"ח
תיקון מזגן שמקצר400 - 700 ש"ח
הוספת אורך צנרת80 - 150 ש"ח (מעל 3 מטר)
פירוק מזגן יישן140 - 300 ש"ח
קידוח בקיר בטון170 - 300 ש"ח
שטיפת צנרת ישנה200 - 600 ש"ח
חציבה בקיר להסוות צנרת50 - 120 ש"ח למטר
תעלת PVC להסוות צנרת33 - 55 ש"ח למטר
תיקון מזגן 3.5 כ"ס ומעלה1,200 ש"ח ומעלה
תיקון מזגן 3 כ"ס ומטה600 - 800 ש"ח

איך לבחור מתקין מזגנים מומלץ?

כדי להגיע בסופו של דבר אל איש המקצוע האמין והמוסמך שייתן לכם את המענה המושלם, עליכם לתת את הדעת לנתונים הבאים.

 • המלצות – כמו בכל תחום גם כאן, תנו משקל להמלצות של לקוחות קודמים. המלצה שהיא נטולת אינטרסים שיווקיים היא ההמלצה הכי אמינה אשר עליה בהחלט תוכלו לסמוך.

 • רישיונות – חשוב לברר האם מתקין המזגנים הוא בעל רישיונות לעבודה בגז ולעבודה בגובה. אדם שמבצע עבודות מהסוג הזה בלי רישיון עובר עבירה פלילית. אמנם אין כל כך מי שיאכוף את הדבר. לכן עליכם לדאוג לכך בעצמכם.

 • ביטוחים – בררו אם למתקין יש ביטוחים המכסים אותו גם בפני תקלות עתידיות. ברגע שיש למתקין ביטוחים אתם יכולים להסיק מכך כי מדובר בטכנאי אמין ומקצועי שחברת הביטוח הסכימה לבטח אותו.

 • מתקין מטעם החברה – תמיד עדיף לבקש רשימה של מתקינים העובדים מטעם חברת המזגנים. ברור שכל חברה בעלת שם תמליץ אך ורק על מתקינים בעלי הכשרה ובעלי ניסיון שיבטיחו עבודה מקצועית וטובה.

כאשר באים לחפש מתקין מזגנים, חשוב לדעת שהיעילות של המזגן תלויה במידה רבה בהתקנה הנכונה והמקצועית שלו. התקנה לקויה היא זו שאחראית בחמישים אחוז על התקלות שנגרמות למזגן. התקנה שאינה מקצועית תגרור אין סוף תיקונים כאשר יהיו מקרים אשר בהם ייגרמו נזקים בלתי הפיכים לרכוש וחלילה גם לנפש.
ברור שתמיד עדיף לבחור מתקין מזגנים יצאת צדיק שיש לו המלצות של לקוחות. זאת בגלל שכל התחום הזה של התקנת מזגנים הוא מעט פרוץ ולא כל מי שמציע את שירותיו כמתקין מזגנים או כטכנאי הוא אכן זה שמסוגל להציע את המענה המדויק והאמין.
לשם המחשה בישראל יש היום באזור ה – 5000 מתקיני מזגנים כאשר רק כמחצית מהם נחשבים כמתקינים מוסמכים ומנוסים שלמדו את התחום.

מתקין מזגנים

מה יכול להשפיע על המחיר של התקנת מזגנים?

לקוחות רבים רוצים לקבל מחיר מדויק על לפני תכנון ההתקנה, אך זה כמעט ולא אפשרי. יש גורמים רבים אשר משפיעים על מחיר ההתקנה. המחיר הכולל של התקנת מזגן עילי בודד יהיה בין 700 עד 2,100 ש"ח. לפניכם כל הגורמים אשר יכולים להשפיע על המחיר מצידו של מתקין מזגנים.

 • אורך הצנרת – כאשר אתם מבצעים התקנה בבית שלכם אתם לא משלמים על הצנרת כל עוד היא בין 2 ל-3 מטרים באורכה. כאשר המצב מורכב יותר ויש צורך להאריך את הצנרת תוספת התשלום היא 80 עד 150 ש"ח למטר. הסיבה לכך שצריך להאריך את הצנרת היא כאשר המרחק בין חלקי המזגן רחוקים יותר. אתם משלמים עם תוספת חומר גלם.

 • פירוק מזגן יישן – רוצים להתקין מזגן חדש אבל עדיין המזגן היישן שלכם מותקן? אתם צריכים לשלם עבור פירוק המזגן. המחיר אותו תשלמו עבור הסרת מזגן יישן הינו כ-140 ש"ח עד 300 ש"ח לכל מזגן. גם לפירוק המזגן יש חלק חשוב בתהליך, לכן גם כאן אל תתפשרו על מתקין מזגנים שאינו מוסמך.

 • עבודות צנרת – בשביל שתוכלו להעביר את המזגן מהחלק הפנימי של המזגן אל תוך המעבה החיצוני עליכם יהיה לבצע קידוחים בקיר. כאשר מדובר על קיר בטון התהליך הופך למסובך יותר וגם יקר יותר. המחיר אותו תשלמו עבור קידוח בקיר בטון בשביל צנרת המזגן הינו 170 עד 300 ש"ח.

 • טיפול בשטיפה – כמעט כל פעם שתחליפו מזגן יהיה עליכם לבצע שטיפה של הצנרת הישנה. הסיבה לכך שאם המזגן שלכם הוא יישן יחסית, סביר להניח שהוא נעזר בגז הישן. היום המזגנים החדשים נעזרים בסוג גז אחר אשר לא ניתן לערבב ביניהם. ערבוב בין שני סוגי הגזים יכול לגרום לתקלות במזגן. ישנם חומרים ייחודיים אשר איתם ניתן לנקות את הגז הישן ויש שיטות שונות לצורך ביצוע הפעולה. המחירים נעים בטווח של 200 ש"ח עד 600 ש"ח.

 • קוסמטיקה – כאשר אנחנו מתקינים מזגן עילי באחד החדרים ויש צורך בצנרת ארוכה יותר אתם בוודאי תרצו להסוות אותה. יש לכם אפשרויות קוסמטיקה שונות. הפתרון הראשון הוא חציבה בקיר, השיטה הזאת מתאימה יותר לבתים חדשים אשר נמצאים לפני תום השיפוץ. המחיר הוא בין 50 ש"ח ל-120 ש"ח, תלוי בסוג הקיר שלכם, המחיר לפי מטר.
  השיטה השניה היא באמצעות תעלות PVC אשר יכולות להסוות את הצנרת באמצעות פלסטיק קשיח. המחיר הוא זול יותר ונע בין 30 ש"ח עד 55 ש"ח למטר.

 • גורמים אחרים המשפיעים על מחיר ההתקנה הם הכוח של המזגן. כאשר מדובר על עד 3.5 כ"ס המחיר עולה על 1,000 ש"ח, כאשר מדובר על פחות מכך המחירים ינועו בטווח של כ-600 עד 800 ש"ח. אם המזגן עולה על 3.5 כ"ס המחיר יהיה עד 1,600 ש"ח לא כולל כל התוספות שציינו במקרה הצורך.

ראו גם: תיקון דליפת גז במזגן

מהי הכשרה של מתקין מזגנים מוסמך?

מהו ארגז הכלים של מתקין המזגנים המוסמך?
למעשה כדי להיות מתקין מזגנים מוסמך אמור הטכנאי לעבור קורס לטכנאי מזגנים. לרוב מי שיתקבל לקורס יהיה בעל ידע וניסיון כללי בתחומי החשמל.
הלימודים בקורס נמשכים למשך מספר חודשים בלבד כאשר במהלך הקורס יקבל התלמיד את כל הידע, את המיומנות ואת הכלים לעבודה עם המזגנים. זה יכלול התנסות בפועל, איתור תקלות וכמובן תיקון יעיל של בעיות נפוצות שונות במערכות מיזוג.
הבוגרים של הקורסים העומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים בסופו של דבר תעודת גמר מטעם המכללה בה הם השלימו את הלימודים והם מקבלים גם תעודת שירות והתקנה למתקני מיזוג אוויר מטעם משרד הכלכלה.
אז לפני שאתם פונים אל טכנאי מזגנים, בדקו מי הוא ומה הוא מציע כדי שתקבלו בסופו של דבר שירות יעיל ומקצועי.

מתקין מזגנים מומלץ

איך בוחרים מתקין מזגנים מומלץ? מדובר על מטלה לא פשוטה בכלל.
יש היום היצע רחב של מתקינים, ואם נאמר את האמת לא לכולם יש את ההסמכה המתאימה בכדי לבצע פעילויות התקנה כאלה. מתקין מזגנים מוסמך יחזיק ברישיון המתאים לביצוע הפעולות, יהיו לו את כל הכלים הייעודיים כדי להבטיח לכם בחירה מגוונת בין כל שיטות ההתקנה השונות וכמובן, יעניק לכם אחריות על העבודה שלו. יש היום סוגים שונים של התקנות, השוני בא לידי ביטוי בהתאם לסוג המזגן שאתם רוצים, אל תתפשרו על בעל מקצוע שאינו מקצועי.

כאשר אתם בוחרים מתקין מזגנים מומלץ עליכם לדרוש מחיר עבור השיטות השונות, בדקו האם הוא מעניק אחריות על העבודה שלו לחמש שנים לפחות. האחריות צריכה לכלול נזילות מים, בריחת גז וכד'. כמו כן, מתקין מזגנים מוסמך יעניק לכם תושבת בעל תו תקן עם בריח או מיגון אחר.

איך להבחין בין מתקין מזגנים מוסמך לחובבן?

ההבדל העיקרי בין מתקין מזגנים מומלץ לבין אחד שלא מבין מה הוא עושה כבר יכול לבוא לידי ביטוי בתמחור המוצר. השיטה בה הם עובדים היא על ידי הצעת מחיר מפתה, הלקוח רוצה לשלם כמה שפחות אבל לא מבין שזה עולה לו ביותר. רק לאחר הגעת בעל המקצוע אליכם הביתה לאט לאט למחיר המקורי מתחילים להתווסף עוד הוצאות שלא צפיתם. בסופו של דבר אתם תראו כי מתקין מזגנים מוסמך יהיה זול יותר וגם ימנע ממכם לקרוא לו פעם אחר פעם בשל תקלות בהתקנה.

לכן, את הצעת המחיר הכוללת אתם צריכים לקבל עוד בשיחת הטלפון. מתקין מזגנים מוסמך ידע לשער את המחיר בהתאם למיקום המזגן בחלל הבית, בהתאם למצב הבית, סוג המזגן והכוח שלו. בדרך כלל המחירים עבור התקנות של מזגנים מרכזיים יהיו גבוהים יותר. הסיבה לכך היא שמדובר על התקנה יותר מורכבת. במילים אחרות, אתם מתקינים כמה מזגנים בבית באמצעות קונטרול בודד.

מתקין מזגנים יצאת צדיק

מתקין מזגנים יצאת צדיק הינו חותמת שאתם יכולים לראות על אמינות בעל המקצוע. מתקין מזגנים יצאת צדיק הוא אורח חיים של בעל המקצוע ולפי זה אתם צריכים לבחור מתקין מזגנים מוסמך שיגיע אליכם. אין צורך להופיע בטלוויזיה, יש לנו את כל האסמכתאות להוכחה על שירות אדיב, מקצועי ומהיר. מתקין מזגנים יצאת צדיק יציע לכם את המחירים ההוגנים ביותר, בין אם מדובר על התקנה ובין אם מדובר על תיקון.

יכול לעניין אותך גם: ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש

בישראל של היום כבר אי אפשר להבין באמת איך חיו בעבר בלי המזגנים. אז נכון שיש את ההתחממות הגלובלית שמשפיעה על היקום כולו אך יש גם את ההרגל הזה שלנו שבכל מקום לשם אנחנו הולכים מחכה לנו מיזוג נעים וקריר.

כך שיש לנו היום את המזגנים גם בכל מקום עבודה, כמובן שבכל בית וגם בכל כלי רכב מכל סוג שלא יהיה. בגלל שהמזגן הפך להיות מוצר כל כך נחוץ, נכנסו לשוק המבוקש הזה חברות רבות.

השאיפה של כולן היא להוזיל את העלויות, לשפר את היעילות של המזגן מבחינתי יכולות המיזוג שלה וכן להוביל מהפכה שקטה בתחום המזגנים כדי שאלו יעשו את העבודה שלהם בלי שיישמע כל רחש.

שני החלקים העיקריים מהם מורכב המזגן

המזגן מורכב משני חלקים עיקריים. יש את המדחס שזה למעשה הלב של כל המערכת כאשר זוהי יחידה אותה ממקמים מחוץ למבנה ויש את יחידת הפנים שהיא מכונה – מאייד. המאייד בנוי מנחשון הקירור וממאוורר שפועל על פיזור אחיד של האוויר הקר, כאשר המעבה ביחידת הפנים משמש לצורך סחרור של נוזלי הקירור.

המיזוג פועל על בסיס של תהליך עיבוי. נוזל הקירור נדחס בלחץ גבוה מהמדחס אל נחשון הקירור שנמצא במעבה. זה מה שלמעשה גורם לכך שהגז החם הופך להיות נוזל וכן הטמפרטורה של נוזל הקירור יורדת או עולה על פי הפעולה של המזגן באותו רגע.

למעשה נוכל להגדיר את פעילות המזגן במשפט אחד. הפעולה של המזגן מבוססת למעשה על תהליך מעגלי כאשר מתבצעת הרתחה של נוזלי קירור בלחץ נמוך וזה מה שיוצר את פעולת הקירור. כאשר מדובר בפעולת חימום, הדבר נעשה על ידי הפיכת הכיוון של זרימת הגז בצורה כזו שחלקו הפנימי של המזגן הופך למעבה והחלק החיצוני נעשה אייד והוא סופח מהחדר את הקירור (או את החום)

כמה עולה התקנת מזגן?

בגלל שיש כל כך הרבה סוגים של מזגנים הפועלות בטכנולוגיות שונות, הרי שלא נוכל לתת מחיר אחיד וגלובלי על כל ההתקנות האפשריות. בין אם זה התקנת מזגן אלקטרה או תדיראן, התקנת מזגן מחירים נקבעים בהתאם לכמה וכמה פרמטרים כאשר הדבר בסופו של דבר יהיה תלוי בבחירה הסופית של הלקוח על כל מה שכרוך בכך.

זה אומר הבחירה בסוג המזגן, ביצרנית של המזגן, בגודל של המזגן, בכוח סוס של המזגן וכמובן במספר היחידות הנדרשות לצורך קירור של החלל הנתון.

התקנת מזגן

ראו גם: מחירון מזגנים.

מה עשוי להשפיע על מחיר המזגן?

אז כפי שכבר ציינו, מחירי התקנת מזגנים מושפעים ממגוון פרמטרים. נמנה חלק מאותם הפרמטרים.

 • היצרנית של המזגן – יש את היצרניות המוכרות והפופולאריות בשוק שלא מתיימרות ללכת על מחירים בשמיים. אלו הן החברות המוכרות בישראל – תדיראן ואלקטרה. המזגנים שלהם עובדים מצוין ומתאימים מאוד למזג האוויר הישראלי.


 • הטכנולוגיה של המזגן – בהרבה מאוד בתים פרטיים בוחרים להתקין מזגן מיני מרכזי שמורכב למעשה ממדחס אחד המתפצל לכל חלקי הבית. היחידות מפוזרות בכל חדרי הבית. יש טכנולוגיות הפעלה שונות של המזגנים כאשר לכל אחת מהן יש את התמחור שלו. כך למשל יש את מזגני אינוורטר שפועלים באמצעות טכנולוגיה שונה ביחס למזגנים מסורתיים. יש גם מזגנים היברידיים הפועלים על בסיס היברידי שהוא גם כן נמכר בתעריף שונה.


 • התשתיות של המזגן – לכל סוג של מזגן נדרשות עבודות תשתית מסוג אחר. אם נדרשות עבודות רבות לצורך העברת הצנרת כאשר לרוב זה יכלול גם הנמכה של התקרה ועבודות גבס, ברור שהמחיר יעלה בהתאם. ואם אנחנו מתייחסים לעבודות הגבס, הרי ששם יש גם כן כר נרחב של אפשרויות.

מי מבצע התקנת מזגנים מקצועית?

התקנת מזגן בזול זה דבר בהחלט אפשרי אך כמובן שזה יהיה בהתחשב בהיקף העבודה ובסוג העבודה הנדרשים לצורך כך.

יש חברות רבות המציעות מזגן במבצע כולל התקנה. זה לא יקרה בתקופות הבוערות של הקיץ כאשר הביקוש למזגנים עולה ואנשים למעשה יקנו את המזגן בכל מחיר. חברה שרוצה להעלות את המכירות בעונות הפחות מוצלחות של המזגנים, עורכים מבצעים שונים עבור התקנת מזגנים.

זו הסיבה שאנחנו ממליצים לכל מי שזקוק למזגן וכרגע הוא לא ממש חש בחסרונו של המזגן בגלל שהחורף עדיין כאן, מומלץ לנצל את התקופות המתות של המזגנים ופשוט לרכוש מזגן במחירים משתלמים וזולים פי כמה וכמה ביחס לאפשרויות שישנן בקיץ.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: מה ההבדל בין מזגן VRF למזגן אינוורטר?

מה משפיע על מחיר ההתקנה של המזגן?

 • צנרת – הצנרת שמרכיבה את כל המערכת הינה משמעותית מאוד בקביעת המחיר הסופי של ההתקנה של המזגן בבית או במשרד.


 • גודל מזגן – ברור שככל שהמזגן יהיה גדול יורת ועם יותר כוח סוס, הרי שהמחיר שלו יעלה בהתאם. לדוגמא מזגן של כוח סוס אחד עשוי להגיע לעלות של כ – 2000 ₪ בלבד אך ככל שנעלה את כוח הסוס של המזגן, המחיר כמובן יעלה בהתאם.


 • קידוח לצנרת – עבודות ההכנה של המזגן עשויים לכלול עבודות קידוח. עבודות הקידוח יכולים להיות מינוריים ומינימליים ממש אך הם גם יכולים להיות נרחבים וגדולים כדי להגיע לכל חלקי הבית ולכל החדרים. ככל שיהיה צורך בעבודות קידוח נרחבות יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.


 • החלפת מזגן ישן ופירוקו – כאשר מבקשים לפרק מזגן ישן ולהרכיב חדש תחתיו, לעיתים הדבר יהיה כרוך בהרבה מאוד עבודה כדי להוציא את כל המערכת הישנה ולהתקין במקומה את החדשה. זה יכול להיות פשוט וקל אם התשתית כולה מתאימה והמערכת עדיין טובה ויעילה, אך ברור שלא תמיד זה יהיה כך. ברור שהמחיר ישתנה בהתאם.


 • ניקוי צנרת בלויה וישנה – אנשים שמבקשים לשפץ ולשפר מערכת ישנה ובלויה עשויים למצוא את עצמם נאלצים לעבוד קשה על ניקוי הצנרת הישנה והבלויה. רק לאחר שמנקים אותה כמו שצריך המערכת תוכל לשוב ולפעול היטב. ברור שככל שהדבר יהיה מורכב יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.


 • הסוואת צנרת המזגן – התקנת המזגן כוללת גם את ההסוואה של כל הצנרת. זה דורש מקצועיות וכמובן התעריף בהתאם.

איך מבצעים התקנת מזגן בקומה גבוהה?

התקנת מזגן בקומה גבוהה אינה שונה מהתקנה של מזגן בקומה נמוכה. מובן שיש צורך להעלות את המדחס ואת כל המרכיבים לקומה הגבוהה מה שיחייב עבודה זהירה ואחראית כדי שלא ייגרם כל נזק לסביבה. חשוב להכין מקום בטוח עבור המדחס כדי שהוא יוכל להישאר שם מקובע היטב לאורך זמן. כיום מקובל מאוד להתקין את המדחסים במסתורי הכביסה כך שזה בהחלט מקום בטוח, שמור ומוגן מכל הבחינות.

התקנת מזגן מחירים – כמה עולה התקנת מזגן?

אז הבנתם ממה מורכב כל הסיפור הזה של התקנת המזגן. כדי לקבל את התוצאות היעילות, המקצועיות וגם האסתטיות, חייבים להיות ערוכים מבחינת העלויות. זה יכול להתחיל בסכומים קטנים יחסית של כ – 3,000₪ בלבד אך זה גם יכול להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים ויותר. הכול בהתאם לסוג המזגן, הגודל, מספר היחידות כמובן והחברה של המזגן.

התקנת מזגן

איך לבחור מתקין מזגנים מומלץ?

כדי לקבל מענה מושלם, חשוב לפנות אל חברה אמינה ומקצועית שיש לה ניסון בתחום ושם טוב בעולם המיזוג. רק זה יבטיח תוצאות איכות בטוחות, אמינות ונעימות. איך לבחור טכנאי מזגנים זה נושא בפני עצמו וחשוב שתתייחסו אליו באופן רציני.

מזגן בקליק מתמחים בהתקנת, תיקון, וכל העבודות בתחום מיזוג האוויר. מעוניינים בהצעת מחיר משתלמת להתקנת מזגן? השאירו פרטים או התקשרו!

מתקין מזגנים יצאת צדיק

שאלות נפוצות על מתקין מזגנים יצאת צדיק:

במיוחד בשבילכם הכנו מאמר מקיף עם תמונות וסרטונים על הנושא מתקין מזגנים יצאת צדיק, יש לגלול למעלה בכדי לקרוא וללמוד יותר.
ברוב המאמרים שלנו אנחנו משתדלים לצרף טבלת מחירים משוערים של השירות המדובר. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על המחירים המשוערים של שירות מתקין מזגנים יצאת צדיק או לחילופין ליצור איתנו קשר ישיר לקבלת הצעת מחיר מדוייקת.
כמובן, צוות האתר "מזגן בקליק" מציע שירותים של מתקין מזגנים יצאת צדיק, לכן יש ליצור קשר איתנו בטלפון המופיע באתר או בטופס יצירת קשר בעמוד זה לקבלת הצעת מחיר.

להצעת מחיר לשירותי טכנאי מזגנים מלא פרטים או חייג 054-9105817

שלח הודעה
1
צריך עזרה?
הי, כאן ארקדי.
מחפש התקנה / תיקון מזגן?
שלח לי הודעה ונגיע אליך כבר היום!