התקנת מזגן

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
077-8051620

בישראל של היום כבר אי אפשר להבין באמת איך חיו בעבר בלי המזגנים. אז נכון שיש את ההתחממות הגלובלית שמשפיעה על היקום כולו אך יש גם את ההרגל הזה שלנו שבכל מקום לשם אנחנו הולכים מחכה לנו מיזוג נעים וקריר.

כך שיש לנו היום את המזגנים גם בכל מקום עבודה, כמובן שבכל בית וגם בכל כלי רכב מכל סוג שלא יהיה. בגלל שהמזגן הפך להיות מוצר כל כך נחוץ, נכנסו לשוק המבוקש הזה חברות רבות.

השאיפה של כולן היא להוזיל את העלויות, לשפר את היעילות של המזגן מבחינתי יכולות המיזוג שלה וכן להוביל מהפכה שקטה בתחום המזגנים כדי שאלו יעשו את העבודה שלהם בלי שיישמע כל רחש.

שני החלקים העיקריים מהם מורכב המזגן

המזגן מורכב משני חלקים עיקריים. יש את המדחס שזה למעשה הלב של כל המערכת כאשר זוהי יחידה אותה ממקמים מחוץ למבנה ויש את יחידת הפנים שהיא מכונה – מאייד. המאייד בנוי מנחשון הקירור וממאוורר שפועל על פיזור אחיד של האוויר הקר, כאשר המעבה ביחידת הפנים משמש לצורך סחרור של נוזלי הקירור.

המיזוג פועל על בסיס של תהליך עיבוי. נוזל הקירור נדחס בלחץ גבוה מהמדחס אל נחשון הקירור שנמצא במעבה. זה מה שלמעשה גורם לכך שהגז החם הופך להיות נוזל וכן הטמפרטורה של נוזל הקירור יורדת או עולה על פי הפעולה של המזגן באותו רגע.

למעשה נוכל להגדיר את פעילות המזגן במשפט אחד. הפעולה של המזגן מבוססת למעשה על תהליך מעגלי כאשר מתבצעת הרתחה של נוזלי קירור בלחץ נמוך וזה מה שיוצר את פעולת הקירור. כאשר מדובר בפעולת חימום, הדבר נעשה על ידי הפיכת הכיוון של זרימת הגז בצורה כזו שחלקו הפנימי של המזגן הופך למעבה והחלק החיצוני נעשה אייד והוא סופח מהחדר את הקירור (או את החום)

כמה עולה התקנת מזגן

בגלל שיש כל כך הרבה סוגים של מזגנים הפועלות בטכנולוגיות שונות, הרי שלא נוכל לתת מחיר אחיד וגלובלי על כל ההתקנות האפשריות. בין אם זה התקנת מזגן אלקטרה או תדיראן, התקנת מזגן מחירים נקבעים בהתאם לכמה וכמה פרמטרים כאשר הדבר בסופו של דבר יהיה תלוי בבחירה הסופית של הלקוח על כל מה שכרוך בכך.

זה אומר הבחירה בסוג המזגן, ביצרנית של המזגן, בגודל של המזגן, בכוח סוס של המזגן וכמובן במספר היחידות הנדרשות לצורך קירור של החלל הנתון.

התקנת מזגן

ראו גם: מחירון מזגנים.

מה עשוי להשפיע על מחיר המזגן?

אז כפי שכבר ציינו, מחירי התקנת מזגנים מושפעים ממגוון פרמטרים. נמנה חלק מאותם הפרמטרים.

  • היצרנית של המזגן – יש את היצרניות המוכרות והפופולאריות בשוק שלא מתיימרות ללכת על מחירים בשמיים. אלו הן החברות המוכרות בישראל – תדיראן ואלקטרה. המזגנים שלהם עובדים מצוין ומתאימים מאוד למזג האוויר הישראלי.
  • הטכנולוגיה של המזגן – בהרבה מאוד בתים פרטיים בוחרים להתקין מזגן מיני מרכזי שמורכב למעשה ממדחס אחד המתפצל לכל חלקי הבית. היחידות מפוזרות בכל חדרי הבית. יש טכנולוגיות הפעלה שונות של המזגנים כאשר לכל אחת מהן יש את התמחור שלו. כך למשל יש את מזגני אינוורטר שפועלים באמצעות טכנולוגיה שונה ביחס למזגנים מסורתיים. יש גם מזגנים היברידיים הפועלים על בסיס היברידי שהוא גם כן נמכר בתעריף שונה.
  • התשתיות של המזגן – לכל סוג של מזגן נדרשות עבודות תשתית מסוג אחר. אם נדרשות עבודות רבות לצורך העברת הצנרת כאשר לרוב זה יכלול גם הנמכה של התקרה ועבודות גבס, ברור שהמחיר יעלה בהתאם. ואם אנחנו מתייחסים לעבודות הגבס, הרי ששם יש גם כן כר נרחב של אפשרויות.

מי מבצע התקנת מזגנים מקצועית?

התקנת מזגן בזול זה דבר בהחלט אפשרי אך כמובן שזה יהיה בהתחשב בהיקף העבודה ובסוג העבודה הנדרשים לצורך כך.

יש חברות רבות המציעות מזגן במבצע כולל התקנה. זה לא יקרה בתקופות הבוערות של הקיץ כאשר הביקוש למזגנים עולה ואנשים למעשה יקנו את המזגן בכל מחיר. חברה שרוצה להעלות את המכירות בעונות הפחות מוצלחות של המזגנים, עורכים מבצעים שונים עבור התקנת מזגנים.

זו הסיבה שאנחנו ממליצים לכל מי שזקוק למזגן וכרגע הוא לא ממש חש בחסרונו של המזגן בגלל שהחורף עדיין כאן, מומלץ לנצל את התקופות המתות של המזגנים ופשוט לרכוש מזגן במחירים משתלמים וזולים פי כמה וכמה ביחס לאפשרויות שישנן בקיץ.

בנוסף, עשוי לעניין אתכם: מה ההבדל בין מזגן VRF למזגן אינוורטר?

מה משפיע על מחיר ההתקנה של המזגן?

  • צנרת – הצנרת שמרכיבה את כל המערכת הינה משמעותית מאוד בקביעת המחיר הסופי של ההתקנה של המזגן בבית או במשרד.
  • גודל מזגן – ברור שככל שהמזגן יהיה גדול יורת ועם יותר כוח סוס, הרי שהמחיר שלו יעלה בהתאם. לדוגמא מזגן של כוח סוס אחד עשוי להגיע לעלות של כ – 2000 ₪ בלבד אך ככל שנעלה את כוח הסוס של המזגן, המחיר כמובן יעלה בהתאם.
  • קידוח לצנרת – עבודות ההכנה של המזגן עשויים לכלול עבודות קידוח. עבודות הקידוח יכולים להיות מינוריים ומינימליים ממש אך הם גם יכולים להיות נרחבים וגדולים כדי להגיע לכל חלקי הבית ולכל החדרים. ככל שיהיה צורך בעבודות קידוח נרחבות יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.
  • החלפת מזגן ישן ופירוקו – כאשר מבקשים לפרק מזגן ישן ולהרכיב חדש תחתיו, לעיתים הדבר יהיה כרוך בהרבה מאוד עבודה כדי להוציא את כל המערכת הישנה ולהתקין במקומה את החדשה. זה יכול להיות פשוט וקל אם התשתית כולה מתאימה והמערכת עדיין טובה ויעילה, אך ברור שלא תמיד זה יהיה כך. ברור שהמחיר ישתנה בהתאם.
  • ניקוי צנרת בלויה וישנה – אנשים שמבקשים לשפץ ולשפר מערכת ישנה ובלויה עשויים למצוא את עצמם נאלצים לעבוד קשה על ניקוי הצנרת הישנה והבלויה. רק לאחר שמנקים אותה כמו שצריך המערכת תוכל לשוב ולפעול היטב. ברור שככל שהדבר יהיה מורכב יותר, המחיר יהיה גבוה יותר.
  • הסוואת צנרת המזגן – התקנת המזגן כוללת גם את ההסוואה של כל הצנרת. זה דורש מקצועיות וכמובן התעריף בהתאם.

ראו גם: מתקין מזגנים יצאת צדיק.

איך מבצעים התקנת מזגן בקומה גבוהה?

התקנת מזגן בקומה גבוהה אינה שונה מהתקנה של מזגן בקומה נמוכה. מובן שיש צורך להעלות את המדחס ואת כל המרכיבים לקומה הגבוהה מה שיחייב עבודה זהירה ואחראית כדי שלא ייגרם כל נזק לסביבה. חשוב להכין מקום בטוח עבור המדחס כדי שהוא יוכל להישאר שם מקובע היטב לאורך זמן. כיום מקובל מאוד להתקין את המדחסים במסתורי הכביסה כך שזה בהחלט מקום בטוח, שמור ומוגן מכל הבחינות.

התקנת מזגן מחירים – כמה עולה התקנת מזגן?

אז הבנתם ממה מורכב כל הסיפור הזה של התקנת המזגן. כדי לקבל את התוצאות היעילות, המקצועיות וגם האסתטיות, חייבים להיות ערוכים מבחינת העלויות. זה יכול להתחיל בסכומים קטנים יחסית של כ – 3,000₪ בלבד אך זה גם יכול להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים ויותר. הכול בהתאם לסוג המזגן, הגודל, מספר היחידות כמובן והחברה של המזגן.

התקנת מזגן

איך לבחור מתקין מזגנים מומלץ?

כדי לקבל מענה מושלם, חשוב לפנות אל חברה אמינה ומקצועית שיש לה ניסון בתחום ושם טוב בעולם המיזוג. רק זה יבטיח תוצאות איכות בטוחות, אמינות ונעימות. איך לבחור טכנאי מזגנים זה נושא בפני עצמו וחשוב שתתייחסו אליו באופן רציני.

א.ר.י מיזוג מתמחים בהתקנת, תיקון, וכל העבודות בתחום מיזוג האוויר. מעוניינים בהצעת מחיר משתלמת להתקנת מזגן? השאירו פרטים או התקשרו!

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
077-8051620

לאן תרצו תחזור בכתבה?

צרו קשר בטופס המצורף ונשמח לסייע לכם להרגיש טוב יותר!

לקוחות מספרים עלינו

כל מה שצריך לדעת על צ’ילרים

מדינת ישראל היא מדינה חמה ואם יש משהו בו העם היושב בציון יכול להתפאר הוא בטכנולוגיות הקירור החדשות שנוצרו כאן, בארץ ישראל. החום הכבד השורר

כל הצעדים שנצרכים להתקנת מזגן

אנחנו כבר ממש לא יכולים לדמיין את עצמינו חיים בעולם בלי מזגנים. מה שהיה נחשב כמותרות וכחידוש עצום לפני כשני עשורים בסך הכול, הפך לנורמה

כתבות מקצועיות

מה ההבדל בין מזגן VRF לאינוורטר?

מה ההבדל בין מזגן VRF לאינוורטר?

חושבים לרכוש מזגן חדש? כיום יש לנו את האפשרות לחסוך גם בכסף וגם באנרגיה ולרכוש יחידה אחת אשר תעביר את האוויר הקר לכל החדרים, יותר

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש הוא חובה ולא מותרות. יש סימנים שונים אשר יובילו אתכם להגיע למסקנה שהגיע הזמן לנקות את המזגן, אבל בעיקר היינו ממליצים לכם לעשות את זה באופן קבוע אחת לשנה עד שנתיים. ככל שאתם משתמשים במזגן יותר ככה אתם צריכים לנקות אותו בתדירות גבוהה יותר, זה נוגע בעיקר למשרדים ומקומות עבודה אשר המזגן פועל שם כל היום.

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש הוא חובה ולא מותרות. יש סימנים שונים אשר יובילו אתכם להגיע למסקנה שהגיע הזמן לנקות את המזגן, אבל בעיקר היינו

מזגן לא מחמם

מזגן לא מחמם

אם לא שמתם לב עד עכשיו החורף כבר כאן, לפעמים יום שימשי, לפעמים יום חורפי אבל כבר מתחיל להיות קר. אם יש משהו אחד שהדם