התקנת מזגן בממד

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
077-8051620

הממ”ד אמור להיות חדר אטום ומוגן שיוכל לקבל אותנו ולהגן עלינו בשעת חירום. ברוב הבתים משמש החדר כחדר עבודה, חדר שינה או חדר ילדים. בגלל שכך, אין סיבה שחדר פעיל ודומיננטי בבית יהיה חנוק וכל מי ששוהה בה ייאלץ לסבול את הטמפרטורה הטבעית שבחוץ.
אז יש היום כמה וכמה אפשרויות להתקנה של מזגנים בחדרי ממ”ד. יש את אלו הפשוטות ממש ויש את המורכבות יותר. ננסה לבדוק מהן ההגבלות בהתקנת מזגן בחדר ממד וגם איך אפשר לעשות את זה בצורה הכי טובה והכי בטוחה.

האם אפשר ומותר להתקין מזגן בממ”ד?

אז דבר ראשון חשוב לברר האם אכן אין מניעה בהתקנת מזגן לחדר ממ”ד והאם הוא לא יפגע באטימות של החדר.
על מנת שהממ”ד יישאר במצב תקין כפי שהוא אמור להיות מה שאומר עמיד בפני מתקפה כימית או בפני טילים, יש לפעול על פי ההוראות של פיקוד העורף בכל מה שקשור בבחירה במזגן ובהתקנה שלו בפועל.

הוראות פיקוד העורף להתקנת מזגן בממ”ד:

  1. יש לבחור במזגן עילי.
  2. המזגן חייב להיות מותקן רק על קיר פנימי של החדר ולא על קיר חיצוני.
  3. אסור לקדוח בקיר חיצוני של הממ”ד.
  4. לאחר כל קידוח יש לבצע איטום של החלק בו התבצע הקידוח וזאת בעזרת חומר ייעודי הקיים לשם כך.
  5. הצנרת שעוברת בקיר הממ”ד ומתחברת אל המזגן, חייבת להיות מבודדת.
  6. חשוב להתקין ברז לצורך נטרול מערכת הניקוז בעת חירום. (באופן רגיל מערכת הניקוז אחראית על ניקוז המים שהמזגן מייצר החוצה. בעת חירום יש לבודד את הממ”ד ואז אי אפשר להותיר פתח לצורך העברת המים. כאשר סוגרים את הברז של מערכת הניקוז, המים יטפטפו פנימה אל תוך חדר הממ”ד והמזגן יוכל להמשיך לעבוד. ברור שיהיה צורך להעמיד כלי שיאסוף את המים המטפטפים)
  7. כאשר אתם מתקינים מזגן בחדר ממ”ד אתם צריכים לדעת היכן ממוקם ברז בניקוז החדר על מנת שהוא יהיה נגיש עבורכם בעת הצורך.

איזה מזגן כדאי להתקין בממ”ד?

בחדרי ממ”ד מומלץ להתקין רק מזגנים עיליים כדי שאלו יפעלו גם במצבים בהם יעלה חלילה צורך לשהות בחדר הממ”ד בעקבות מתקפות כימיות, תוך שמירה על האטימות שלו.
מזגן מיני מרכזי הוא מזגן שמכניס אוויר מבחוץ מה שפוגם בתנאי הבטיחות של החדר.

ראו גם: כמה עולה התקנת מזגן?

הכנה להתקנת מזגן בממ”ד

יש פרויקטים שונים אשר בהם הקבלן כבר דואג מראש לכך שתהיה תשתית לצורך התקנת המזגן בחדר הממ”ד. ההתקן המיועד הוא התקן עומר והוא מאפשר את ההתקנה בצורה הכי יעילה והכי פשוטה של המזגן כאשר גם התפעול שלו אחר כך יהיה קל, נוח ונגיש.
ההתקן מאפשר פעילות רציפה של מערכת המיזוג גם בעת חירום כאשר ההכנה כבר כוללת את כל התשתיות הדרושות כמו צנרת גז, צנרת ניקוז וגם חיבור לחשמל. מובן שגם ברז נטרול לצנרת הניקוז חייב להיות במיקום נגיש.

מחיר של התקנת מזגן בממ”ד

המחיר להתקנת המזגן תלוי במספר גורמים.

  • אם קיים בחדר הממ”ד התקן ייעודי, המחיר של התקנת המזגן יהיה בדיוק כמו בכל חדר אחר בבית. בגדול המחירים ינועו בין 700 ₪ ל- 900 ₪.
  • אם אין התקן ייעודי ואתם מבקשים להתקין אותו בחדר תהיה תוספת במחיר של בין 700 ₪ ל -1000 ₪. יש הבדלים בסוגי ההתקנים הקיימים ובעלויות שלהם.
  • במקרה בו אתם מבקשים לחבר את המזגן באופן רגיל בלי להתייחס לאטימות של הממ”ד, ההתקנה תעלה מעט יותר מהתקנה רגילה בגלל הקושי לקדוח בקירות הבטון העבים והחזקים של חדר הממ”ד.
סוג מזגןמחיר
התקנת מזגן עילי600 - 900 ש"ח
התקנת מזגן רצפתי 2 כ"ס500 - 700 ש"ח
התקנת מזגן מיני מרכזי2,500 - 4,000 ש"ח
התקנת מזגן אינוורטרתלוי במבנה שלכם, האם יש צורך בקידוחים ותוספות שונות

ראו גם: תיקון דליפת גז במזגן

 

להצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
077-8051620

לאן תרצו תחזור בכתבה?

צרו קשר בטופס המצורף ונשמח לסייע לכם להרגיש טוב יותר!

לקוחות מספרים עלינו

כל מה שצריך לדעת על צ’ילרים

מדינת ישראל היא מדינה חמה ואם יש משהו בו העם היושב בציון יכול להתפאר הוא בטכנולוגיות הקירור החדשות שנוצרו כאן, בארץ ישראל. החום הכבד השורר

כל הצעדים שנצרכים להתקנת מזגן

אנחנו כבר ממש לא יכולים לדמיין את עצמינו חיים בעולם בלי מזגנים. מה שהיה נחשב כמותרות וכחידוש עצום לפני כשני עשורים בסך הכול, הפך לנורמה

כתבות מקצועיות

מה ההבדל בין מזגן VRF לאינוורטר?

מה ההבדל בין מזגן VRF לאינוורטר?

חושבים לרכוש מזגן חדש? כיום יש לנו את האפשרות לחסוך גם בכסף וגם באנרגיה ולרכוש יחידה אחת אשר תעביר את האוויר הקר לכל החדרים, יותר

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש הוא חובה ולא מותרות. יש סימנים שונים אשר יובילו אתכם להגיע למסקנה שהגיע הזמן לנקות את המזגן, אבל בעיקר היינו ממליצים לכם לעשות את זה באופן קבוע אחת לשנה עד שנתיים. ככל שאתם משתמשים במזגן יותר ככה אתם צריכים לנקות אותו בתדירות גבוהה יותר, זה נוגע בעיקר למשרדים ומקומות עבודה אשר המזגן פועל שם כל היום.

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש

ניקוי מזגן מיני מרכזי מעובש הוא חובה ולא מותרות. יש סימנים שונים אשר יובילו אתכם להגיע למסקנה שהגיע הזמן לנקות את המזגן, אבל בעיקר היינו

מזגן לא מחמם

מזגן לא מחמם

אם לא שמתם לב עד עכשיו החורף כבר כאן, לפעמים יום שימשי, לפעמים יום חורפי אבל כבר מתחיל להיות קר. אם יש משהו אחד שהדם